Laminátka S 499.1

Po bezmála tříleté přípravě představili kolegové z  brněnské  www.techiamge.cz  model "laminátky" ve velikosti 0. Ačkoliv jde o jejich první nulkový počin, jedná se o prvotřídní a velice zdařilou práci. Díky jejich bohatým zkušenostem ze sériové výroby modelů v HO velikosti ale také špičkovému technickému zázemí mohli toto zůročit při stavbě laminátky, která byla doposud pro domácího modeláře nepřekonatelné tabu pro své komplikováné tvary skříně.

Celý model byl nejprve počítačově zpracován ve 3D, mj. také  pro to, aby bylo jednoduše možné vyrobit i HO verzi. Skříň byla rozdělena na několik částí které se poté mohly vyfrézovat na CNC frézce. Mastery se poté formovaly aby mohly vzniknout finální resinové odlitky skříně.

Náročnou část výroby tvořilo složité zasklení modelu. Pro tento účel musely být vyrobeny leštené kovové formy což není u takto kusové výroby vůbec obvyklé. Podvozky jsou osazeny čtyřmi pohony  z produkce  "domalip-modely" jakožto i střešní elektrická výzbroj, která byla řešena 3D tiskem.

Pozornost si zaslouží velmi propracované osvětlení. Osvětlena je i kabina strojvedoucího a strojovna.

Více informací a možnost objednání je na WWW.TECHIMAGE.CZ

Nezbývá než si přát aby v budoucnu vznikly další nulkové modely vytvořené takto profesionálním přístupem.

Autor fotografií z kolejiště Pragoclub - Jaroslav Žíla

Luboš Domalíp

Zlenice 95
257 22 Lštění
Česká republika
IČ 14045770
Ldomalip@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode